PROBLEM ZAKRESU REGULACJI USTAWOWEJ NIETYPOWYCH FORM ZAROBKOWANIA NA PRZYKŁADZIE ZATRUDNIENIA ZEWNĘTRZNEGO I PRACY PLATFORMOWEJ.
Dzień(s)
:
Godzina(y)
:
Minut(y)
:
Sekund(y)
6 grudnia 2024.
Miejsce konferencji:
Łódź, konferencja w formule hybrydowej:
Wydział Prawa i Administracji UŁ, Sala Rady Wydziału (0.14)
ON-LINE, platforma Zoom
Szanowni Państwo,
W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na VII Ogólnopolską Konferencję Naukową z cyklu „Nietypowe stosunki zatrudnienia” pt. PROBLEM ZAKRESU REGULACJI USTAWOWEJ NIETYPOWYCH FORM ZAROBKOWANIA NA PRZYKŁADZIE ZATRUDNIENIA ZEWNĘTRZNEGO I PRACY PLATFORMOWEJ.
6 grudnia 2024 r. (piątek)
Miejsce konferencji:
Łódź, konferencja w formule hybrydowej:
Wydział Prawa i Administracji UŁ, Sala Rady Wydziału (0.14)
ON-LINE, platforma Zoom
Konferencja w formule on-line jest bezpłatna
Konferencja na Wydziale Prawa – płatność 150 PLN
Konferencja jest bezpłatna dla pracowników naukowych i doktorantów.
Opłaty należy dokonać na konto Organizatora najpóźniej do 30 listopada br.
Nr konta: : 09 1240 3028 1111 0011 4490 9020
Rejestracja dostępna do 30 listopada 2024 r. (udział on-line do 4 grudnia)
Organizator:
Patronat honorowy:
PATRONAT MEDIALNY:
https://www.facebook.com/events/1897708277305733/?ref=newsfeed
Założenia konferencji:
W Polsce od dłuższego czasu mamy do czynienia ze zjawiskiem upowszechniania się w gospodarce rynkowej nietypowych form zatrudnienia. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest chęć ograniczania kosztów pracy w celu poprawy konkurencyjności przedsiębiorstw oraz poszukiwanie coraz to bardziej elastycznych form zarobkowania. Te właśnie czynniki, a także globalizacja, cyfryzacja, rozwój nowoczesnych technologii i teleinformatyki, profesjonalizacja usług oraz niepewność wywołana pandemią COVID-19 i wojną w Ukrainie skutkują odchodzeniem od tradycyjnego modelu zatrudnienia opartego na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony.
Do dyskusji zaprosiliśmy przedstawicieli nauki prawa pracy i prawa ubezpieczeń społecznych, reprezentantów organów publicznych na co dzień stosujących to prawo (sędziów, pracowników Państwowej Inspekcji Pracy oraz pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych), przedstawicieli partnerów społecznych (związków zawodowych i organizacji pracodawców), reprezentantów agencji zatrudnienia zajmujących się outsourcingiem, a także przedstawicieli największych platform internetowych działających na polskim rynku oraz wszystkie inne podmioty bezpośrednio zainteresowane problematyką stosowania nietypowych form zatrudnienia. Na wydarzenie zapraszamy również studentów i doktorantów zainteresowanych tematyką konferencji.
Formularz rejestracyjny